پاناسونیک حسگر TOF MFT جدیدی برای سیستم فوکوس خودکار PERFECT می‌سازد

۰ دیدگاه برچسب ها : ،،،،،،،،،،،،

شایعات حاکی از آن است که پاناسونیک مشغول ساختن حسگر ToF برای سیستم میکرو چهارسوم است.

اخباری از منبعی موثق به‌گوش می‌رسد مبنی‌بر اینکه پاناسونیک در حال کار روی حسگر مدت پرواز (ToF) برای گوشی Vivo Nex Dual است. این شرکت می‌خواهد حسگر گفته‌شده را در سیستم AF جدید در محصولات میکرو چهارسوم (Micro Four Thirds) به‌کار بگیرد؛ اما هنوز زمان معرفی آن مشخص نیست.

حسگر مدت پرواز فاصله‌ی دقیق با سوژه را اندازه‌گیری می‌کند و کاربر با لمس نمایشگر می‌تواند روی سوژه‌ی مدنظر خود فوکوس کند و تقریبا بلافاصله این حسگر فاصله را محاسبه‌ می‌کند و سیستم فوکوس لنز به‌سرعت به محل مناسب با این فاصله منتقل می‌شود (بدون هیچ لرزه‌ای در کنتراست، بدون عکس‌برداری‌های بیش‌ازحد، فوکوس ردیابی ویدئویی دقیق و هدفمند و…).

پاناسونیک / Panasonic

ازلحاظ نظری، این حسگر می‌تواند رقیبی برای حسگرهای ترکیبی یعنی PDAF + CDAF باشد؛ مانند آنچه در سونی/فوجی استفاده می‌شود؛ چراکه نیاز به هرگونه حرکت‌های روبه‌عقب و روبه‌جلو را حذف می‌کند که در محاسبات CDAF لازم هستند. همچنین، می‌تواند نواربندی حسگر PDAF را از بین ببرد که سونی با هوشمندی بیشتر مخفی می‌کند؛ اما دوربین‌های کانن و نیکون عملکرد خوبی در این زمینه ندارند. این موضوع را می‌توان در بازیابی سایه در تصاویر گرفته‌شده در این دوربین‌ها مشاهده کرد.

پاناسونیک از MFT به‌عنوان زمینه‌ای برای آزمودن و اصلاح توسعه‌های جدید خود استفاده می‌کند (ToF AF و حسگرهای ارگانیک و سایر موارد). این کار خیلی شبیه عملکرد المپوس برای دستگاه‌های پزشکی میکرو چهارسوم خود است.

اگر این فناوری محقق شود، گویی دست‌اندرکاران این صنعت به دست‌نیافتنی‌ترین آرزوی خود در ساخت دوربین‌های عکاسی دست یافته‌اند؛ سیستم فوکوس خودکار بسیار سریع و بدون هیچ‌گونه اثری از خطوط PDAF!

با سرزمین موبایل همراه باشید.

گذاشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *